/*Form script*/
circle

ביוסטימולטורים

שיטה חדשה יחסית המסייעת בשיפור מראה עור הפנים ע"י עיבוי העור מבלי להוסיף נפח לפנים. השיטה טבעית יותר ולכן צוברת פופולריות עם הזמן ומועדפת יותר בשנים האחרונות. מיצוק והרמת הפנים ע"י טיפול באיכות העור, מתבצעים בעיקר ע"י מכשור רפואי מתקדם בשילוב עם תרופות מוזרקות אשר נקראות ביוסטימולטורים.

ביוסטימולטורים הינם סוגי טיפולים אשר מתבצעים בהזרקה ישירה לתוך העור מבלי להוסיף נפח לגוף. תפקידם להחיות את העור, בעיקר מעבים את העור על ידי עידוד של ייצור החומר הבונה העיקרי של העור- קולגן.

למה אנחנו זקוקות לטיפולי ביוסטימולטורים?
70% מהגוף מורכב מקולגן המעניק לו תמיכה וחיוני לשמור על לחות הגוף, גמישותו וצורתו. במשך חיינו אנו מאבדים כל שנה בממוצע כ1-2% מכמות הקולגן, כלומר, מעובי העור וזה גורם לאיבוד נפח ולשינויים במראה עור הפנים ואיבוד גמישות העור. כאשר עובי העור יורד, מופיעים קמטוטים קטנים, עור פחות מוצק ופחות חיוני, המשפיעים על מראה הפנים. היתרון הגדול של ביוסטימולטורים על הזרקות קלאסיות, הוא עיבוי ומיצוק העור למי שאינו מעוניין בשינוי תווי הפנים ואינו מעוניין בטיפול בתרופות מסוג תרופות מילוי.  
בשנים האחרונות טיפולים במכשור משולב עם ביוסטימולטורים הופכים לטיפולים המובילים בתחום האסתטיקה, מאחר שאינם משנים כלל את צורת הפנים, רק ממצקים את הפנים ומסייעים בשיפור מראה העור. 

מאידך הטיפולים אינם מחליפים את טיפולי ההזרקות לעיצוב פנים, בעיקר מאחר ורוב ההזרקות המיועדות לעיצוב ולהרמת הפנים מוזרקות לרקמות השומן העמוקות וכמעט ולא לעור. השילוב האידיאלי הוא תהליך ארוך של שילובים: הזרקת תרופות מילוי בעדינות בצורה טבעית לשכבות השומן העמוקות יחד עם טיפול מתמשך באיכות ועובי העור עם ביוסטימולטורים ומכשור רפואי מתקדם.
מתי נכון לבחור בטיפולי ביוסטימולטורים?
מדובר בטיפולים משמרים וארוכי טווח, בתוצאות ניתן להבחין לפעמים רק בסדרת טיפולים ולאחר מספר חודשים. הטיפולים אינם מיועדים כלל למטופלים הזקוקים לתוצאה מהירה או לטיפול זוהר לפני אירועים חברתיים. 

בביוסטימולטורים נפוץ להשתמש לאיכות עור הפנים, הצוואר, החזה-הדקולטה ולידיים. בנוסף ניתן להשתמש בהם גם לעיבוי עור דליל בזרועות ובבטן לאחר לידות. כאשר העור מתעבה הוא משפר באזור העיבוי גם קמטוטים שטחיים, גם מותח את העור ומרים את הרקמות שתחתיו, וגם משפר את החלק העליון-אמצעי של צלקות ככל שישנן. 

לאחר שנספג החומר הוא עובד בכל שכבות העור על תאים שונים- הקרטינוציטים בשכבת העור העליונה, הפיברובלסטים מתחתיהם ועד לאדיפוציטים, תאי השומן מתחת לעור.  בשלב זה מתחיל התהליך לייצור קולגן ואלסטין הדרוש להחזרת עובי וגמישות העור שאבדו עם השנים ככל שניתן. לאחר מכן התרופה מתפרקת בצורה טבעית בשכבות העור השונות. 
את הטיפולים בביוסטימולטורים ניתן לשלב עם טיפולים בעור השטחי יותר בסקין בוסטרים או עם טיפולי PRP ערפד מאחר שמטפלים במרכיבים שונים של העור ויכולים יחדיו להביא לתוצאה מיטבית ומהירה יותר.
פרופילו
אחד הביוסטימולטורים הותיקים נקרא פרופילו מבית חברת IBSA השוויצרית. פרופילו היא בעצם מולקולה היברידית של חומצה היאלורונית טהורה, שאמנם נמצאת באופן טבעי בעור, אך עם יכולת להתפזר לבד מתחת לעור ולהיספג. בהמשך נוכחות התרופה בתוך העור מעודדת את העור לייצר קולגן ולהתעבות. למרות שמדובר בסוג של חומצה היאלורונית בדומה לתרופות מילוי, פרופילו אינו מעניק נפח ורק מעודד שיפור עורי ממוקד בעיקר ע"י עידוד ייצור קולגן.

היכולת הזאת מאפשרת להזריק אותה במספר נקודות מפתח בודדות ובטוחות מתחת לעור ולהפוך את הטיפול לפשוט יותר ומהיר יחסית. ככלל, הטיפול אינו כואב, ונדיר שמשאיר סימנים. מה שנקרא טיפול להפסקת צהרים מהעבודה. 
 
מניסיוננו, מעטות מאד המטופלות שאינן מועמדות לטיפול בפרופילו. פעולת החומר שבעיקר ממריצה את העור של עצמנו להתחדש, עובדת כמעט על כולן. אם יש ספק תמיד ניתן להגיע לייעוץ רפואי לבדיקה.
להמשך קריאה צמצם
רדיאס מדולל
רדיאס מבית חברת מרץ הגרמנית הוא אחד מתרופות המילוי המוכרות והנפוצות בעולם היום, מאושר לשימוש ע"י הFDA האמריקאית. התרופה מבוססת על קלציום הידרוקסיאפטיט, כדוריות קטנות של חומר נספג מבוסס על סידן. כאשר מדללים את התרופה היא מהווה ביוסטימולטור מעולה לשיפור איכות העור.

יתרון גדול של רדיאס הוא שלעיתים ניתן לשלב טיפול של החזרת נפחים וטיפול לאיכות העור באותו המזרק. אם מדללים את התרופה, יכולת הוספת הנפח שלו הופכת לקטנה מאד עד זניחה, והוא משמש רק כביוסטימולטור.

כמובן שבהיותו ביוסטימולטור, אין לצפות לשינויים מהירים בצמיחת העור. השיפור הינו איטי ומבוקר בטיפולים חוזרים.
להמשך קריאה צמצם
סקולפטרה
לפי המחקרים האחרונים טיפול ביוסטימולטור מסוג סקולפטרה מבית גלדרמה העולמית, מייצר כמות קולגן גדולה שמיוצרת בחודשים עד שנים לאחר הטיפול, ולכן התוצאה נשמרת ליותר זמן. מה שהפך את סקולפטרה לאחד הטיפולים הכי מבוקשים בתקופה האחרונה.

סקולפטרה מבוססת על טכנולוגית תרופות פולילקטיות Poly-L-lactic Acid (PLLA). , מולקולות שקיימות בצורה טבעית בגוף. בדומה לביוסטימולטורים אחרים, אינה מייצרת כלל נפח פנים שונה, אלא רק מסייעת לגוף בהחזרת עובי העור ככל שניתן.

מאחר וסקולפטרה נחשבת לתכשיר הרפואי המעודד ייצור קולגן מוגבר, לוקח לגוף זמן לאבד שוב את כמויות הקולגן שמייצר ובטיפול במחקרים שנעשו את כמויות הקולגן ניתן היה לאתר למשך שנים.
להמשך קריאה צמצם

שגרת טיפולים:

משך השפעת ביוסטימולטורים משתנה מאד בין אזור לאזור בעור, בין סוגים שונים של תרופות ובעיקר בין מטופלים שונים. קשה להעריך בהזרקת ביוסטימולטורים לכמה זמן תישאר הצורה המתוחה של העור עד שלא מטפלים ומנסים. ככלל, מומלץ לחזור על הטיפול או לחזק את התוצאה אחת לשנה שנתיים, אך אין מניעה גם מביצוע טיפולים לעיתים קרובות יותר לפי הצורך. יש להתייעץ עם צוות המרפאה להערכה יותר מדויקת.

יש כל כך הרבה פרטים ואפשרויות ונשמע מבלבל? הצוות המקצועי שלנו יודע למקד את הטיפול ולכוון כל אחת לטיפול שהכי יתאים אסתטית ומכוון לבקשות המטופלת.  

הנחיות למשך השבועיים הראשונים לאחר הטיפול:

1
יש להימנע מטיפולים קוסמטיים כגון: טיפולי פנים, פילינג, איפור קבוע ועיסויים ללא אישור מצוות המרפאה.
2
יש להימנע מטיפולי שיניים לא דחופים.
3
יש להקפיד על שתיית מים מרובה (לפחות 8 כוסות = 2 ליטר ביום).
4
יש להימנע משהייה בסאונה ומחימום אזור הטיפול ומשתיית משקאות חמים ביום הטיפול.
5
להרגעת בצקת/ שטפי דם מומלץ להשתמש במשחת טראומיל / ארניקה / ביאפין כל 3 שעות במשך 3 ימים לאחר הטיפול.
6
יש להקפיד על שימוש יומי במסנני קרינה, מקדמי הגנה ותכשירי לחות בכל עונות השנה.
במקרה של סקולפטרה, לאחר הטיפול צוות המרפאה או איש צוות במרפאה יבצע מסאז' מקומי של התרופה באזור הטיפול למשך 5 דקות, וינחה אותך להמשיך בעיסויים ב5 הימים הבאים למשך 5 פעמים ביום כדי לוודא שהתרופה תתפזר בצורה שווה באזור.

שאלות ותשובות

מתי אוכל לראות תוצאות?
ככלל, העור יחל לייצר קולגן בסמוך לביצוע הטיפול ולאחר מספר חודשים יהיה ניתן לראות שיפור באיכות העור ובהתעבותו. טיפול הביקורת ייקבע למועד של בין שבועיים לחודשיים מיום הטיפול. לעיתים כבר בטיפול השלישי או לחלופין כבר בטיפול הביקורת ניתן לראות שיפור בנראות האזור המטופל.
כמה זמן אורך הטיפול?
הטיפול קצר, בדרך כלל סביב 5-10 דקות.
האם הטיפול כואב?
לרוב רמת הכאב נמוכה ללא צורך בהרדמה או הכנה קודמת. כמובן שניתן להרגיע את האזור עם קרם אלחוש מספר דקות לפני הטיפול. רצוי שלא להגיע לטיפול בזמן טיפולים הורמונליים או הוסת החודשית, כאשר הנטייה לשטפי דם היא גבוהה מהרגיל וגם סף הכאב עולה.
לכמה טיפולים אזדקק כדי להגיע לתוצאה הרצויה?
השיטה המובילה בעולם כיום היא גישת המסע – טיפולים קטנים לאורך השנה לשמירה על מראה פנים רענן וטבעי, בכדי להימנע מטיפולים מאסיביים ומילוי יתר.
מומלץ לחזור על הטיפול או לחזק את התוצאה אחת לשנה עד שנתיים, אך אין מניעה גם מביצוע טיפולים לעיתים קרובות יותר לפי הצורך. יש להתייעץ עם צוות המרפאה להערכה יותר מדויקת.
תוך כמה זמן אוכל לחזור לפעילות אחרי הטיפול?
כבר בסיום הטיפול תוכלו לחזור לפעילות מלאה. יחד עם זאת, בימים הראשונים תיתכן נפיחות מקומית ולפעמים אף שטפי דם באזורים המטופלים שלרוב חולפים לחלוטין. יש לעקוב אחר ההוראות בשחרור בצורה מדוקדקת.
האם מותר לעבור טיפול בביוסטימולטורים במהלך ההיריון?
תרופות בהזרקה ללא הרדמה מקומית לא נבדקו מעולם בתקופת ההיריון ולכן אסורים לביצוע. על כן ימליץ צוות המרפאה להמתין עד לאחר הלידה. כך גם אין לבצע הזרקה של תרופות בזמן הנקה. ניתן לבצע את הטיפול בהסכמה עם צוות המרפאה רק כאשר ניתן לעשות הפסקה יזומה בהנקה.
כמה זמן לפני אירוע כדאי להתחיל טיפול?
אם יש לך אירוע חשוב מומלץ להיפגש עם הצוות הרפואי כמה שיותר מוקדם, כדי להתאים את הטיפול לצרכים שלך וליהנות מהאפקט המלא של הטיפול במועד החשוב.

איזה יופי שבחרת בביוטי!

כמה‭ ‬פרטים‭ ‬קטנים‭ ‬ונחזור‭ ‬אליך לקביעת‭ ‬פגישת‭ ‬אבחון‭ ‬ללא‭ ‬עלות
שדה אינו תקין
שדה אינו תקין
שדה אינו תקין
שדה אינו תקין
השאר/י פרטים לשיחה עם נציג