/*Form script*/

כבר לא צריך להסתיר את השיער – טיפול לעיבוי השיער

כבר לא צריך להסתיר את השיער – טיפול לעיבוי השיער

נשירה, הקרחה והידלדלות שיער הן תופעות נפוצות. מדובר בבעיה שהולכת ומתגברת עם השנים, כזו שמצריכה פתרונות שונים ומתקדמים. הרקע והסיבות להקרחה משתנות בין גברים ונשים וקשורות בין היתר לסטרס, גנטיקה, חשיפה לנזקים סביבתיים ועוד.
הבשורה הטובה היא שיש דרך לצמצם את הבעיה. אחד הפתרונות האפקטיביים כיום הוא טיפול PRP לעיבוי השיער המבוסס על טכנולוגיה מובילה. מדובר בטיפול מוכח מחקרית המעודד לא רק את עיבוי השיער, אלא גם את צמיחתו. גברים רבים מרגישים מוטרדים מתופעת איבוד השיער. לכן טיפול PRP  לגברים הוא בשורה נפלאה עבורם, אבל לא רק.

למרות שמדובר בתופעה פחות מדוברת, גם נשים סובלות מבעיה זו והן ישמחו לגלות כי PRP יכול לשפר את המצב משמעותית.

אז מה גורם להקרחה?

על הקרקפת שלנו נמצאים זקיקי שיער ולהם מחזור חיים קבוע הכולל צמיחה, נסיגה, מנוחה ונשירה. כאשר השלב הראשון הופך לקצר יותר ומנגד שלב המנוחה הופך לארוך יותר מדובר במצב של הקרחה. חשוב להבין כי במצב טבעי נושרות מדי יום כ-150 שיערות. גם נשירת שיער, גם אם היא מוגברת, לא בהכרח תעיד על התקרחות.

אז מה הם כן הסימנים שמעידים כי ייתכן והתחלתם להקריח?

כאשר יש ירידה בנפח שיער והשערה הופכה לדקה יותר, כדאי לגשת לרופא ולאבחן את המצב. כמובן שבשלבים יותר מתקדמים של ההקרחה כבר ממש רואים קרחות בשיער ואז אין ספק.
למרות שמדובר בתופעה הקיימת אצל שני המינים ומושפעת מגורמים מרובים. אצל גברים זה תלוי יותר בגנטיקה ושינויים הורמונליים. גברים סובלים יותר ממה שנקרא “התקרחות אנדרוגנית” שמופיעה בגיל צעיר יותר. אצל נשים יש לא מעט סיבות אחרות שעלולות להוביל לכך. לחץ נפשי, פעילות לא תקינה בבלוטת התריס, אנמיה, ירידה חדה במשקל, הריון, מתיחת השיער כאשר עושים קוקו ועוד.

גם נשים יכולות לסבול מהתקרחות אנדרוגנית אבל היא לא שכיחה כמו אצל הגברים. הבדל נוסף הוא בכך שגברים טיפוסים מתחילים להקריח מקדימה ובמרכז הקרקפת. נשים בדרך כלל יקריחו בקודקוד.
אם הקרחה של גברים יכולה להגיע למצב בו הם נשארו ללא שיערות כלל, אצל נשים המצב מתבטא יותר בדלילות שיער ובאיכות שיער.
כיום קיימים בשוק מגוון טיפולים להיאבק בתהליך ההקרחה. חלקם יעילים יותר וחלקם פחות, אנחנו נתרכז בטיפול אחד שנחשב לפתרון אמין ואיכותי –  PRP לעיבוי השיער.

מה קורה במסגרת טיפול PRP  לעיבוי השיער?

PRP הוא קיצור של Platelate Rich Plasma, כלומר פלזמה עשירה בטסיות. הטיפול בעצם מבוסס על החזרת דם המטופל לעור. טרם ביצוע הטיפול אין צורך בהכנה מוקדמת אך במידה ולא נעשו לאחרונה בדיקות דם, צריך לפנות לרופא משפחה לצורך ביצוע בדיקות דם הכוללות ספירת דם, TSH, ויטמין B12, חומצה פולית, ויטמין D ופריטין/ברזל על מנת לנסות ולאתר גורמים נוספים להקרחה.

בתחילת טיפול PRP לעיבוי השיער לוקחים כמות קטנה של דם מזרוע המטופל ומכניסים אותו למכשיר מיוחד בו הוא עובר תהליך מיצוי והשבחה, במהלכו בעצם מבודדים את טסיות הדם שעשירות בפלזמה. לטסיות אלה תפקיד חשוב בגוף האדם כי הן אחראיות בין היתר על תהליכי ריפוי של הרקמות השונות.

בשלב הבא לוקחים את הטסיות המבודדות (בצורת נוזל), מכניסים לתוך מזרק ומזריקים לאזורים נבחרים באזור הקרקפת. פעולה זו מעודדת יצירת כלי דם וזרימת דם מוגברת לקרקפת, דבר המוביל לחיזוק שורשי זקיקי השיער הקיימים, וגם לעיתים להופעה של זקיקי שיער חבויים ורדומים. הטיפול מומלץ גם לפני ואחרי השתלת שיער.

PRP  לעיבוי השיער הוא טיפול קצר, הנמשך בדרך כלל בין 5 ל-10 דקות וכאשר מתבצע עם מכשור ייעודי להורדת רמת הכאב, הטיפול מתבצע ללא צורך בהרדמה. בסיום ההליך תיתכן תחושת אי נוחות קלה שככלל חולפת כעבור מספר שעות, כך שניתן לחזור לפעילות מלאה, אך במקביל יש לעקוב אחר הוראות השחרור בצורה מדוקדקת ולקבוע תור לביקורת כחודש/חודשיים לאחר סיום סבב הטיפולים. הטיפול מתבצע כמובן על ידי רופא שעבר הכשרה והוא מתאים לגברים ונשים.

ב-24 השעות הראשונות שלאחר הטיפול תקבלו הנחיות שכוללות הימנעות מטיפולים קוסמטיים ואסתטיים בשיער או בקרקפת ללא אישור מהצוות הרפואי, הימנעות מחשיפה ישירה לשמש, הימנעות מפעילות ספורטיבית מאומצת (רק ביום הטיפול) והקפדה על שתיית מים מרובה של לפחות 8 כוסות ביום. בנוסף, תתבקשו להשתדל להימנע מחפיפת השיער לפני השינה ועד לבוקר שלמחרת.

מה הן תופעות הלוואי שצפויות להופיע בסיום הטיפול?

בסיומו של טיפול לעיבוי השיער עלולות להופיע מספר תופעות לוואי ובמרבית הפעמים אין צורך להילחץ מהן. לעיתים יופיעו שטפי דם קטנים שחולפים בדרך כלל כבר לאחר מספר שעות ולעיתים צפויה גם הרגשה של חוסר נוחות או כאב ראש שאמורה לחלוף תוך שעה, ובמקרים נדירים יותר לאחר יום או יומיים.

כמו כן, על המטופל חלה אחריות למלא אחר ההנחיות שקיבל (אותן פירטנו קודם לכן) מכיוון שאי הקפדה עליהם, כמו גם אי הגעה לביקורת, עלולים לפגוע בהצלחה ובתוצאות הטיפול. דבר נוסף שעלול לפגוע בתוצאות הוא הפסקה של טיפולים אחרים המיועדים לעזור לצמיחת השיער – כך שאם אתם מבצעים טיפולים כמו למשל פרופסיה או מינוקסידיל חשוב לא להפסיק אותם בחודשים שלפני טיפול PRP כי זה עלול לגרום לנשירה ולפגוע בתוצאות.

ומה לגבי התוצאות?
כבר בשבועות הראשונים לאחר טיפול  PRP לעיבוי השיער ניתן לרוב להבחין בהתחזקות שורשי השערה ובעידוד צמיחה מהירה וחזקה יותר. יחד עם זאת, את התוצאה האופטימלית ניתן לראות לאחר טווח זמן של בין חצי שנה עד שנה, ולאחר שהמטופל עבר טיפולים חוזרים ועקביים.
השאיפה בתוצאה מוצלחת של טיפול זה היא בעידוד צמיחת שיער עבה ובעל מראה צפוף ובריא יותר, אך חשוב לציין כי הצלחת הטיפול משתנה בין מטופל למטופל ולכן כדאי להתייעץ עם הצוות הרפואי להערכה יותר מדויקת. על מנת לשמור על מראה שיער עבה ובריא, מומלץ לחזור על הטיפול 3-5 פעמים, לפי הצורך, ובטווח הארוך יותר להקפיד לחזור 2-3 פעמים בשנה על הטיפול למניעת חזרת הנשירה או הידלדלות מחודשת של השיער.

כתבות שכדאי להכיר

טיפול לעיבוי השיער לגברים בטכנולוגיה חדשנית
טיפול לעיבוי השיער לגברים בטכנולוגיה חדשנית
טיפול לעיבוי שיער שהוכח מחקרית כטיפול שיכול לעודד לא רק עיבוי אלא גם במקרים רבים צמיחה מחודשת של שיער. הטיפול מבוצע בעזרת טכנולוגיה מתקדמת.
הזרקת חומצה היאלורונית בשפתיים, לפני ואחרי
הזרקת חומצה היאלורונית בשפתיים, לפני ואחרי
עיצוב שפתיים באמצעות חומצה היאלורונית מתאים לכל סוגי העור, לכל אדם יש שפתיים ייחודיות, ועל פי פרמטרים בוחרים את השיטה המתאימה ביותר
הזעת יתר בבית השחי? מירה דריי, טיפול חדשני להזעה בבית שחי
הזעת יתר בבית השחי? מירה דריי, טיפול חדשני להזעה בבית שחי
הזעת יתר הוא מצב לא נעים לנשים וגברים, אשר מתבטא בהזעה מוגברת באזורים כמו בית השחי, כפות ידיים וכפות רגליים לטיפול מירה דריי
המדריך המלא אודות טיפול מירה דריי
המדריך המלא אודות טיפול מירה דריי
טיפול מירה דריי, טיפול לבעיית הזעת יתר, פתרון חדשני ומתקדם לבעיית הזעת היתר בבית השחי ויש לו יתרונות רבים, למדריך המלא
המדריך המלא לפיסול קו לסת
המדריך המלא לפיסול קו לסת
קו לסת מוגדר מאז ומעולם נתפס כחלק מתווי פנים משורטטים ובעלי פרופורציה נכונה, וזה בולט אצל לא מעט דוגמנים ודוגמניות להמשך קריאה
סקין בוסטר לפני ואחרי
סקין בוסטר לפני ואחרי
בשנים האחרונות ישנה מגמה חיובית שניתןלהצביע עליה בכל הקשור לטיפולי הביוטי, המודעות הגוברת לכך שאסור להזניח את עור הפנים וצריך לדאוג לו. לכתבה המלאה היכנסו
מה עושה פיסול פנים באמצעות חומצה היאלורונית לפנים שלנו?
מה עושה פיסול פנים באמצעות חומצה היאלורונית לפנים שלנו?
פיסול פנים באמצעות חומצה היאלורונית מסוגלים להעניק לפנים מראה מורם יותר וכיום, כאשר מקפידים לבצע את הטיפול במקום מקצועי, ניתן להגיע למראה טבעי יותר מאשר בעבר
איך מטשטשים קמטים בפנים ומשמרים את היופי הטבעי?
איך מטשטשים קמטים בפנים ומשמרים את היופי הטבעי?
קמטים בפנים הקשורים להבעה יכולים להיות שטחיים או עמוקים ויופיעו במקומות כמו המצח, צדי העיניים, בין הגבות, פה, סנטר ולסת.
טיפול סקולפטרה לפני ואחרי
טיפול סקולפטרה לפני ואחרי
טיפול סקולפטרה מבוסס על שימוש בחומר מבוסס על חומצה פולילקטית, תרופה ותיקה עם אישורים בריאותיים בישראל ובחו"ל, רוצים לראות תוצאות? היכנסו לכתבה
טיפול בסקולפטרה, טיפול מהפכני למיצוק העור
טיפול בסקולפטרה, טיפול מהפכני למיצוק העור
סקולפטרה יכול להתאים לנשים ולגברים בגילאים צעירים יותר כטיפול משמר על מנת לשמר את מצב העור הבריא לפרק זמן ארוך יותר וגם כטיפול לגילאים מבוגרים
פרופילו, מהו ולמי הוא מתאים
פרופילו, מהו ולמי הוא מתאים
פרופילו, יש לו יכולת מופלאה לעודד את שיפור מראה עור הפנים באופן ממוקד לאחר שמזריקים אותו למספר נקודות מפתח מתחת לעור
מה אסור לעשות אחרי דיספורט?
מה אסור לעשות אחרי דיספורט?
דיספורט פופולארי ביותר טיפולים בקמטי הבעה. אמנם הטיפול עצמו הוא וותיק אך כל הזמן משדרגים אותו וחלק מאותו שדרוג הוא השימוש בחומר טיפול זה.
הזרקות חומצה היאלורונית – כל מה שרצית לשאול ולא העזת
הזרקות חומצה היאלורונית – כל מה שרצית לשאול ולא העזת
הזרקות חומצה היאלורונית היא פתרון אפקטיבי שבאמצעותו ניתן ליצור שינוי מדהים בנראות הפנים, לטפל בקמטי הבעה, לעבות שפתיים ועוד
רדיאס מדולל לפיסול פנים, למי מתאים?
רדיאס מדולל לפיסול פנים, למי מתאים?
רדיאס הוא אחד מאותם חומרים המשמשים לפיסול פנים ונקראים ביוסטימולטורים, אספנו עבורכם את כל המידע אותו אתם צריכים לדעת אודות רדיאס
סקין בוסטר – כמה זמן הוא מחזיק
סקין בוסטר – כמה זמן הוא מחזיק
סקין בוסטר הוא אחד הטיפולים האסתטיים המבוקשים ביותר. במאמר זה נענה על כל השאלות החשובות לפני טיפול סקין בוסטר
חומצה היאלורונית מה היא ולאיזה טיפולים היא משמשת?
חומצה היאלורונית מה היא ולאיזה טיפולים היא משמשת?
הזרקות חומצה היאלורונית מה היא חומצה היאלורונית ולאיזה טיפולים היא משמשת. היכנסו למאמר וקבלו מידע רלוונטי לפני שאתם ניגשים לטיפול
הבלטת עצמות לחיים ללא ניתוח
הבלטת עצמות לחיים ללא ניתוח
עצמות לחיים גבוהות נחשבות לכאלה שיוצרות מראה מושך וצעיר גם בקרב נשים וגם בקרב גברים. אספנו עבורכם את כל המידע הרלוונטי אודות טיפול זה
סקולפטרה – הכל על הטיפול
סקולפטרה – הכל על הטיפול
סקולפטרה, כל מה שאתם צריכים לדעת אודות הטיפול הזה במקום אחד. אספנו עבורכם את הידע של מיטב המטפלים שלנו
מה זה טיפול PRP ולמי הוא מתאים?
מה זה טיפול PRP ולמי הוא מתאים?
טיפול ערפד הוא אחד הטיפולים הטבעיים הפופולאריים ביותר. אספנו עבורכם במאמר את כל המידע הרלוונטי אודות טיפול PRP ערפד וטיפול PRP לעיבוי השיער
המדריך המפורט לפיסול פנים
המדריך המפורט לפיסול פנים
פיסול פנים, באיזה אזורים בפנים נפוץ לבצע את הטיפול ומה קורה אחריו? – לפניכם מדריך לפיסול פנים עם כל התשובות
איך מומלץ לטפל בשקעים מתחת לעיניים?
איך מומלץ לטפל בשקעים מתחת לעיניים?
טיפול בשקעי עיניים הוא התהליך בו נתמקד בכתבה זו. איך מומלץ לטפל בשקעים מתחת לעיניים ומה הדברים החשובים לדעת בכתבה
כבר לא צריך להסתיר את השיער – טיפול לעיבוי השיער
כבר לא צריך להסתיר את השיער – טיפול לעיבוי השיער
נשירה, הקרחה והידלדלות שיער הן תופעות נפוצות - מדובר בבעיה שהולכת ומתגברת עם השנים, כזו שמצריכה פתרונות שונים ומתקדמים. הרקע והסיבות להקרחה משתנות בין גברים ונשים וקשורות בין היתר לסטרס, גנטיקה ועוד
טיפול בקמטי הבעה, הטיפול הוותיק והמוכר בעולם באסתטיקה
טיפול בקמטי הבעה, הטיפול הוותיק והמוכר בעולם באסתטיקה
כולנו מכירים אותם, הם מופיעים בחלק העליון של הפנים, באזור המצח, בין הגבות ובצדי בעיניים ומאותתים לנו שאנחנו מתחילים להתבגר – כן, אנחנו מדברים על קמטי הבעה.
חומצה היאלורונית בשפתיים
חומצה היאלורונית בשפתיים
השפתיים הם אחד האיברים שהכי מושכים את העין באזור הפנים ולכן קיימת מודעות גדולה אליהן לא רק בקרב נשים שמחפשות לשנות את צורתן ולהקנות להן מראה מלא וחושני, גם בקרב גברים שמעוניינים לתקן מקרים שונים
טיפולי פנים לגברים זו כבר מזמן לא מילה גסה
טיפולי פנים לגברים זו כבר מזמן לא מילה גסה
עור הפנים שלנו, בעיקר במדינה חמה כמו ישראל, סובל מנזקים שונים, חלקם נובעים באמת מחשיפה מרובה לקרני השמש, חלקם קשורים באורח חיים לא בריא, שכולל בין היתר תזונה לא נכונה ועישון, וכמובן עניין הגיל.
חושבים על טיפול דיספורט או חומצה היאלורונית? מה עדיף ומה ההבדלים בין השניים?
חושבים על טיפול דיספורט או חומצה היאלורונית? מה עדיף ומה ההבדלים בין השניים?
טיפול בקמטי הבעה הוא טיפול מאוד וותיק אך נשאר מאד מבוקש גם היום. קמטי ההבעה נוצרים כתוצאה מהפעלת שרירי הפנים, פעולה אותה אנו מבצעים כל הזמן
מה הם הטיפולים המומלצים לשיפור איכות העור?
מה הם הטיפולים המומלצים לשיפור איכות העור?
תחום הטיפולים האסתטיים, כמו גם המודעות לשמירה על עור הפנים, תופסים תאוצה עצומה עם כל שנה שעוברת וכך צצים פיתוחים חדשים עם הבטחות גדולות
טיפולים אפקטיביים למיצוק העור
טיפולים אפקטיביים למיצוק העור
אם כבר הגעתם לגיל בו אתם מתעסקים בכל קמט חדש שמופיע בפנים והייתם רוצים להתחיל לטפל במראה המבוגר והעייף ולהתחיל להחזיר לעור את האלסטיות והזוהר שלו - אולי הגיע הזמן לחשוב על טיפול למיצוק העור
ניתוח אף או פיסול אף?
ניתוח אף או פיסול אף?
תפקידו של האף במראה האסתטי של הפנים אינו מוטל בספק, שכן הוא ממוקם בולט במרכזו. באופן טבעי, אנשים שאינם מרוצים מהמראה באזור זה עלולים לפעמים לחשוב על הזדמנות לשינוי כתוצאה מכך.
עיצוב שפתיים – כל מה שאתם צריכים לדעת
עיצוב שפתיים – כל מה שאתם צריכים לדעת
שפתיים משורטטות ובשרניות נחשבו מאז ומתמיד למאפיין מושך בקרב נשים, לכן לא מפתיע שטיפולי עיצוב שפתיים הם בין ההליכים האסתטיים הכי מבוקשים כיום בעולם.
הטיפולים האפקטיביים למיצוק העור
הטיפולים האפקטיביים למיצוק העור
אם כבר הגעתם לגיל בו אתם מתעסקים בכל קמט חדש שמופיע בפנים והייתם רוצים להתחיל לטפל במראה המבוגר והעייף ולהתחיל להחזיר לעור את האלסטיות והזוהר שלו - אולי הגיע הזמן לבצע טיפול למיצוק העור
לא נשארים מאחור: טיפולי אסתטיקה לגברים
לא נשארים מאחור: טיפולי אסתטיקה לגברים
בעבר כשגברים היו שומעים את המילים "טיפול יופי" הם היו מתרחקים ממנו כמו מאש. טיפולי יופי ואסתטיקה כבר מזמן לא נתפסים כטיפול עבור נשים בלבד, והעובדות בשטח מראות כי גם גברים, משקיעים בטיפוח ונהנים מזה.
טיפולי פיסול פנים
טיפולי פיסול פנים
בשונה מניתוח, פיסול פנים הוא פחות מסוכן, פחות מורכב וכרוך בדרך כלל בכאב מינימלי, זאת מפני שבמהלכו לא מבצעים חתכים משמעותיים בעור ואין צורך בהרדמה כללית
מה אסור אחרי הזרקת חומצה היאלורונית
מה אסור אחרי הזרקת חומצה היאלורונית
למרות שמדובר בדרך כלל בהחלמה קלה שאינה מצריכה הרבה, ישנם מספר כללים שחשוב להקפיד עליהם במטרה להבטיח תוצאות טיפול מיטביות ולמנוע סיבוכים מיותרים
מספר דברים שחשוב לדעת לפני פיסול עצמות לחיים
מספר דברים שחשוב לדעת לפני פיסול עצמות לחיים
אחד הטיפולים החדשניים, והמאוד מבוקשים, הוא פיסול עצמות לחיים, איך מתרחשת שקיעת עצמות לחיים? למי מתאים פיסול ומה הם היתרונות של פיסול על פני ניתוח
פיסול קו לסת ללא ניתוח: למי מתאים התהליך
פיסול קו לסת ללא ניתוח: למי מתאים התהליך
קו הלסת והסנטר נותנים מסגרת לפנים שלנו, יוצרים הפרדה בין הפנים לצוואר ומשפיעים על המראה הכולל – כמה הוא יהיה נשי ועוצמתי או גברי ומושך
פיסול אף ללא ניתוח: כל מה שצריך לדעת על התהליך
פיסול אף ללא ניתוח: כל מה שצריך לדעת על התהליך
לא מעט אנשים יעידו כי יש להם בעיה עם מראה האף שלהם, בין אם הם לא מרוצים ממנו לחלוטין או שהיו רוצים לשנות בו משהו קטן
האם מותר לעשות טיפול בחומצה היאלורונית בהריון ומה חשוב לדעת
האם מותר לעשות טיפול בחומצה היאלורונית בהריון ומה חשוב לדעת
חומצה היאלורונית קיימת בגוף האדם באופן טבעי ובנויה מתרכובת של מולקולות, תרכובת זו ניתן למצוא ברקמות שונות בגוף, כגון העור, העיניים ואפילו במפרקים

איזה יופי שבחרת בביוטי!

כמה‭ ‬פרטים‭ ‬קטנים‭ ‬ונחזור‭ ‬אליך לקביעת‭ ‬פגישת‭ ‬אבחון‭ ‬ללא‭ ‬עלות
שדה אינו תקין
שדה אינו תקין
שדה אינו תקין
שדה אינו תקין
השאר/י פרטים לשיחה עם נציג