חומצה היאלורונית מה היא ולאיזה טיפולים היא משמשת?

חומצה היאלורונית מה היא ולאיזה טיפולים היא משמשת?

תחום הרפואה האסתטית לא מפסיק להתפתח והמודעות לכך שניתן לטשטש אפילו במעט את סימני הגיל הולכת וגדלה. ככל שחולפות השנים, הפתרונות להשגת מראה עור זוהר ורענן יותר מצריכים פחות סיכונים. כך למשל, אם בעבר השתמשו בחומרי מילוי קבועים כמו סיליקון ואחוז הסיבוכים היה גבוה, היום משתמשים בחומרים בטוחים יותר וזמניים – כאלה שגם מקנים תוצאה טבעית יותר.
בטיפולים מסויימים הזרקות חומצה היאלורונית היא בין החומרים הפופולאריים ביותר בכל הנוגע להזרקות וביכולתה להעניק נפח ולחות לאזורים שונים בפנים ובצוואר. בוודאי שמעתם כי היא נמצאת באופן טבעי בגופינו אבל מה זה אומר בפועל? וגם – אילו סוגי טיפולים אסתטיים ניתן לבצע באמצעותה, במה זה כרוך וכמה זמן זה מחזיק? אנחנו כאן לעשות לכם סדר.

חומצה היאלורונית: חומר שהגוף מייצר באופן טבעי

ככל שאנחנו מתבגרים, ובעיקר כשמתקרבים לגיל 30, העור שלנו מאבד מהגמישות והלחות שלו, בין היתר בגלל העובדה שהוא מייצר פחות קולגן ואלסטין – זו ההתחלה של תהליך הזדקנות העור. חשוב לציין כי דבר זה לא קשור רק לגיל אלא גם לתזונה לקויה, עישון וחשיפה לשמש. בעקבות כך, יותר ויותר אנשים ברחבי העולם פונים לטיפולי הזרקות חומצה היאלורונית, חומצה שהגוף מכיר היטב ולכן הסיכוי שהוא ידחה אותה או שתתפתח אלרגיה פוחת.
החומצה היאלורונית, שהיא מולקולה דמוית ג’ל, מיוצרת בתאי העור שלנו ותורמת לשמירה על לחות מאוזנת. כמו כן, היא מעודדת ייצור של קולגן – חלבון שאחראי על גמישות העור. החומצה שמיוצרת במעבדות אינה זהה לזו שבגופינו לחלוטין אך מדמה את השפעתה, השוני נובע מכך שיש צורך לייצר חומצה כזו שלא תתפרק במהירות ושמשך זמן השפעתה יהיה ארוך יותר.
קיימים סוגים שונים של חומצות והם נבדלים ברמת סמיכות והמבנה מולקולרי, זאת במטרה להתאים אותה במידה רבה ככל האפשר לאזורי ההזרקה השונים ולנתונים של המטופל. למשל, הזרקות חומצה היאלורונית בעלת סמיכות גבוהה מיועדת לאזורים כמו סנטר ולחיים מכיוון שאלו אזורים שדורשים הקניית נפח. מנגד, חומצה עם סמיכות נמוכה מיועדת למילוי קמטוטים באזורים כמו צידי העיניים.

הזרקות חומצה היאלורונית

אילו טיפולים ניתן לבצע באמצעות חומצה היאלורונית?

הזרקות חומצה היאלורונית מיועדות למגוון טיפולי עיצוב ופיסול פנים, ביניהן מילוי קמטוטים, טיפול בצלקות, עיצוב שפתיים, פיסול אף, הדגשת קו לסת וסנטר, מילוי שקעי עיניים, מיצוק צוואר ועוד.  מבחינת האזורים בהן ממליצים ליישם את החומצה מדובר יותר במרכז הפנים והחלק התחתון שלהם: שפתיים, לחיים, צידי עיניים, אף, צוואר ואפילו גב כף היד. מדובר באזורים שנוטים לאבד מנפחם עם השנים אך כמובן שטיפולים מסוימים מתאימים גם לגילאים צעירים יותר, במקרים בהם המטופל מעוניין לתקן מראה של שפתיים או אף למשל. בחלק העליון של הפנים ניתן גם לטפל בהתרוקנות של הרקות או במצח שקוע, בדרך כלל בשילוב עם דיספורט.
אחד הטיפולים המבוקשים ביותר הוא החזרת נפחים שאבדו לפנים, כאשר הזרקת החומצה היאלורונית מיועדת בעיקר לאזור הרקות, הלחיים וקו הלסת כולל הסנטר. הטיפול לא רק עוזר להחזרת נפחים לפנים, אלא גם לטשטוש מראה הקמטים, ובשונה מדיספורט שהוא חומר משתק שרירים בו משתמשים בעיקר לאזור המצח, החומצה לא גורמת להרפיית השריר והיא אף משפרת את מראה העור. התוצאות משתנות מאד בזמן שהן מחזיקות בכל אזור ותלויות במאפייני המטופל.
הליך אסתטי מבוקש נוסף הוא עיצוב שפתיים באמצעות חומצה היאלורונית. בדרך כלל, מטופלים פונים להליך זה משתי סיבות: הראשונה לא קשורה לגיל ונובעת מאי סימטריה או רצון לשנות את הצורה הקיימת, והשנייה מבוססת על כך שעם השנים ובגלל השפעות גנטיות וסביבתיות מראה השפתיים נשחק. בזכות הזרקות חומצה היאלורונית לשפתיים ניתן להשיג מראה בשרני ומלא, לשנות צורה וגם לעצב ולהדגיש קוויי מתאר. התוצאות בדרך כלל מחזיקות בין חצי שנה לשנה, תלוי מטופל.
בשנים האחרונות עוד טיפול בחומצה היאלורונית צובר פופולאריות – פיסול אף. הליך זה מיועד עבור אנשים שחוששים מניתוח פלסטי בגלל הכאב, הסיבוכים האפשריים והתוצאה הקבועה. בעזרת החומצה ניתן לטפל במקרים שונים כמו גבנון האף, לשנות פרופורציות ולהרים את זווית האף. על מנת לשמור על התוצאות מומלץ לחזור על טיפול זה אחת ל-8 עד 16 חודשים, על פי הצורך.

מה הופך את החומצה היאלורונית לכה מבוקשת?

מאז שפרצה לחיינו בשנות ה-90. אינספור נשים וגברים ברחבי העולם מבצעים טיפולי הזרקות חומצה היאלורונית. ישנם לא מעט יתרונות בשימוש בחומצה – מלבד העובדה שהיא תורמת להחזרת לחות לעור, מעניקה נפח, משפיעה על גמישות העור ומפחיתה את מראה הקמטים, היא גם בטוחה לשימוש ואינה זרה לגוף האדם.
הטיפולים בעזרת החומצה לרוב קצרים ועורכים בין 10 ל-20 דקות, תלוי טיפול כמובן. רמת הכאב נמוכה ומלווה בדרך כלל רק בתחושת אי נוחות.
בנוסף, בדרך כלל ניתן לחזות בתוצאות הטיפולים השונים כבר בסמוך לביצוע הטיפול ובהמשך גם תגלו כי חל שיפור כללי במראה העור.
יתרון נוסף קשור בהחלמה לאחר הזרקות חומצה היאלורונית. זמן ההחלמה הוא קצר יחסית ואינו כרוך בדרך כלל בתופעות לוואי קיצוניות, עלולה להופיע אדמומיות קלה או נפיחות. אם מקשיבים להוראות המטפל הן אמורות לעבור תוך מספר ימים. בנוסף, למרות שחלק מהאנשים רואים בכך חיסרון, העובדה שהתוצאות אינן קבועות יכולה לשמש גם יתרון. במיוחד במקרים בהם המטופל לא רוצה את התוצאה לטווח ארוך.

מה עוד חשוב לדעת טרם ביצוע הזרקות חומצה היאלורונית?

טיפולים עם חומצה היאלורונית אינם דורשים הכנה מוקדמת ואינם מצריכים הרדמה כיוון שרמת הכאב בהם נמוכה. יחד עם זאת, חשוב להיצמד להוראות שמקבלים אחרי הטיפול.
כמו שהזכרנו קודם לכן, בתום הטיפול עלולות להופיע תופעות לוואי שכוללות

  1. אדמומיות
  2. נפיחות
  3. לעתים גם שטפי דם.

על מנת לצמצם את הסיכוי להופעתם קיימת המלצה לא לבצע טיפולים בזמן הוסת החודשית ובזמן הריון בגלל השינויים ההורמונליים שמתרחשים בגוף. לאחר שהתופעות חולפות ניתן יהיה כבר להתרשם מהתוצאה הסופית. אמנם, במקרים נדירים יותר עלולות להיווצר גבשושיות. אם הן אינן נעלמות לאחר עיסוי קל, לרוב קיימת אפשרות להמיס את החומצה. אגב, אופציה זו קיימת גם כאשר המטופל פשוט לא מרוצה מהתוצאה.
משך הזמן בהן התוצאות נשמרות משתנה ממטופל למטופל אך ניתן לומר כי בדרך כלל כל חצי שנה – שנה.
יש צורך לחזור על הטיפול על מנת לשמר את התוצאה.
באופן טבעי, באזורים בהם יש יותר תזוזה (כמו אזור הפה), החומצה תתפרק מהר יותר לעומת אזורים עם תנועה מופחתת (כמו האף).
לסיום, טיפ מאתנו
אם אתם רוצים לשמור על העור ועל התוצאות של הזרקות חומצה היאלורונית. הקפידו על

  • חשיפה מופחתת לשמש
  • תרבו בשתיית מים
  • תמנעו מעישון
  • אל תחכו שהשפעת החומצה תחלוף והגיעו לטיפולי תחזוקה

כתבות שכדאי להכיר

רדיאס מדולל לפיסול פנים, למי מתאים?
רדיאס מדולל לפיסול פנים, למי מתאים?
רדיאס הוא אחד מאותם חומרים המשמשים לפיסול פנים ונקראים ביוסטימולטורים, אספנו עבורכם את כל המידע אותו אתם צריכים לדעת אודות רדיאס
כמה זמן מחזיק סקין בוסטר
כמה זמן מחזיק סקין בוסטר
סקין בוסטר הוא אחד הטיפולים האסתטיים המבוקשים ביותר. במאמר זה נענה על כל השאלות החשובות לפני טיפול סקין בוסטר
חומצה היאלורונית מה היא ולאיזה טיפולים היא משמשת?
חומצה היאלורונית מה היא ולאיזה טיפולים היא משמשת?
הזרקות חומצה היאלורונית מה היא חומצה היאלורונית ולאיזה טיפולים היא משמשת. היכנסו למאמר וקבלו מידע רלוונטי לפני שאתם ניגשים לטיפול
איך ניתן להבליט עצמות לחיים ללא ניתוח
איך ניתן להבליט עצמות לחיים ללא ניתוח
עצמות לחיים גבוהות נחשבות לכאלה שיוצרות מראה מושך וצעיר גם בקרב נשים וגם בקרב גברים. אספנו עבורכם את כל המידע הרלוונטי אודות טיפול זה
סקולפטרה – הכל על הטיפול
סקולפטרה – הכל על הטיפול
סקולפטרה, כל מה שאתם צריכים לדעת אודות הטיפול הזה במקום אחד. אספנו עבורכם את הידע של מיטב המטפלים שלנו
מה זה טיפול PRP ולמי הוא מתאים?
מה זה טיפול PRP ולמי הוא מתאים?
טיפול ערפד הוא אחד הטיפולים הטבעיים הפופולאריים ביותר. אספנו עבורכם במאמר את כל המידע הרלוונטי אודות טיפול PRP ערפד וטיפול PRP לעיבוי השיער
המדריך המפורט לפיסול פנים
המדריך המפורט לפיסול פנים
פיסול פנים, באיזה אזורים בפנים נפוץ לבצע את הטיפול ומה קורה אחריו? – לפניכם מדריך לפיסול פנים עם כל התשובות
איך מומלץ לטפל בשקעים מתחת לעיניים?
איך מומלץ לטפל בשקעים מתחת לעיניים?
טיפול בשקעי עיניים הוא התהליך בו נתמקד בכתבה זו. איך מומלץ לטפל בשקעים מתחת לעיניים ומה הדברים החשובים לדעת בכתבה
כבר לא צריך להסתיר את השיער – טיפול לעיבוי השיער
כבר לא צריך להסתיר את השיער – טיפול לעיבוי השיער
נשירה, הקרחה והידלדלות שיער הן תופעות נפוצות - מדובר בבעיה שהולכת ומתגברת עם השנים, כזו שמצריכה פתרונות שונים ומתקדמים. הרקע והסיבות להקרחה משתנות בין גברים ונשים וקשורות בין היתר לסטרס, גנטיקה ועוד
טיפול בקמטי הבעה, הטיפול הוותיק והמוכר בעולם באסתטיקה
טיפול בקמטי הבעה, הטיפול הוותיק והמוכר בעולם באסתטיקה
כולנו מכירים אותם, הם מופיעים בחלק העליון של הפנים, באזור המצח, בין הגבות ובצדי בעיניים ומאותתים לנו שאנחנו מתחילים להתבגר – כן, אנחנו מדברים על קמטי הבעה.
חומצה היאלורונית בשפתיים
חומצה היאלורונית בשפתיים
השפתיים הם אחד האיברים שהכי מושכים את העין באזור הפנים ולכן קיימת מודעות גדולה אליהן לא רק בקרב נשים שמחפשות לשנות את צורתן ולהקנות להן מראה מלא וחושני, גם בקרב גברים שמעוניינים לתקן מקרים שונים
טיפולי פנים לגברים זו כבר מזמן לא מילה גסה
טיפולי פנים לגברים זו כבר מזמן לא מילה גסה
עור הפנים שלנו, בעיקר במדינה חמה כמו ישראל, סובל מנזקים שונים, חלקם נובעים באמת מחשיפה מרובה לקרני השמש, חלקם קשורים באורח חיים לא בריא, שכולל בין היתר תזונה לא נכונה ועישון, וכמובן עניין הגיל.
חושבים על טיפול דיספורט או חומצה היאלורונית? מה עדיף ומה ההבדלים בין השניים?
חושבים על טיפול דיספורט או חומצה היאלורונית? מה עדיף ומה ההבדלים בין השניים?
טיפול בקמטי הבעה הוא טיפול מאוד וותיק אך נשאר מאד מבוקש גם היום. קמטי ההבעה נוצרים כתוצאה מהפעלת שרירי הפנים, פעולה אותה אנו מבצעים כל הזמן
מה הם הטיפולים המומלצים לשיפור איכות העור?
מה הם הטיפולים המומלצים לשיפור איכות העור?
תחום הטיפולים האסתטיים, כמו גם המודעות לשמירה על עור הפנים, תופסים תאוצה עצומה עם כל שנה שעוברת וכך צצים פיתוחים חדשים עם הבטחות גדולות
טיפולים אפקטיביים למיצוק העור
טיפולים אפקטיביים למיצוק העור
אם כבר הגעתם לגיל בו אתם מתעסקים בכל קמט חדש שמופיע בפנים והייתם רוצים להתחיל לטפל במראה המבוגר והעייף ולהתחיל להחזיר לעור את האלסטיות והזוהר שלו - אולי הגיע הזמן לחשוב על טיפול למיצוק העור
ניתוח אף או פיסול אף?
ניתוח אף או פיסול אף?
תפקידו של האף במראה האסתטי של הפנים אינו מוטל בספק, שכן הוא ממוקם בולט במרכזו. באופן טבעי, אנשים שאינם מרוצים מהמראה באזור זה עלולים לפעמים לחשוב על הזדמנות לשינוי כתוצאה מכך.
עיבוי ועיצוב שפתיים – כל מה שאתם צריכים לדעת
עיבוי ועיצוב שפתיים – כל מה שאתם צריכים לדעת
שפתיים משורטטות ובשרניות נחשבו מאז ומתמיד למאפיין מושך בקרב נשים, לכן לא מפתיע שטיפולי עיצוב שפתיים הם בין ההליכים האסתטיים הכי מבוקשים כיום בעולם.
לא נשארים מאחור: טיפולי אסתטיקה לגברים
לא נשארים מאחור: טיפולי אסתטיקה לגברים
בעבר כשגברים היו שומעים את המילים "טיפול יופי" הם היו מתרחקים ממנו כמו מאש. טיפולי יופי ואסתטיקה כבר מזמן לא נתפסים כטיפול עבור נשים בלבד, והעובדות בשטח מראות כי גם גברים, משקיעים בטיפוח ונהנים מזה.
מה אסור אחרי הזרקת חומצה היאלורונית
מה אסור אחרי הזרקת חומצה היאלורונית
למרות שמדובר בדרך כלל בהחלמה קלה שאינה מצריכה הרבה, ישנם מספר כללים שחשוב להקפיד עליהם במטרה להבטיח תוצאות טיפול מיטביות ולמנוע סיבוכים מיותרים
מספר דברים שחשוב לדעת לפני פיסול עצמות לחיים
מספר דברים שחשוב לדעת לפני פיסול עצמות לחיים
אחד הטיפולים החדשניים, והמאוד מבוקשים, הוא פיסול עצמות לחיים, איך מתרחשת שקיעת עצמות לחיים? למי מתאים פיסול ומה הם היתרונות של פיסול על פני ניתוח
פיסול קו לסת ללא ניתוח: למי מתאים התהליך
פיסול קו לסת ללא ניתוח: למי מתאים התהליך
קו הלסת והסנטר נותנים מסגרת לפנים שלנו, יוצרים הפרדה בין הפנים לצוואר ומשפיעים על המראה הכולל – כמה הוא יהיה נשי ועוצמתי או גברי ומושך
פיסול אף ללא ניתוח: כל מה שצריך לדעת על התהליך
פיסול אף ללא ניתוח: כל מה שצריך לדעת על התהליך
לא מעט אנשים יעידו כי יש להם בעיה עם מראה האף שלהם, בין אם הם לא מרוצים ממנו לחלוטין או שהיו רוצים לשנות בו משהו קטן
האם מותר לעשות טיפול בחומצה היאלורונית בהריון ומה חשוב לדעת
האם מותר לעשות טיפול בחומצה היאלורונית בהריון ומה חשוב לדעת
חומצה היאלורונית קיימת בגוף האדם באופן טבעי ובנויה מתרכובת של מולקולות, תרכובת זו ניתן למצוא ברקמות שונות בגוף, כגון העור, העיניים ואפילו במפרקים

איזה יופי שבחרת בביוטי!

כמה‭ ‬פרטים‭ ‬קטנים‭ ‬ונחזור‭ ‬אליך לקביעת‭ ‬פגישת‭ ‬אבחון‭ ‬ללא‭ ‬עלות
שדה אינו תקין
שדה אינו תקין
שדה אינו תקין
שדה אינו תקין
השאר/י פרטים לשיחה עם נציג